Wystaw

Ford Mustang 1966

Ford Mustang z 1966 jest jednym z najpopularniejszych roczników tego legendarnego modelu. Z ilością ponad 600 tys. wyprodukowanych egzemplarzy przebił swoją liczebnością każdy z pozostałych roczników pierwszej odsłony Mustanga. W rezultacie rocznik 1966 był najlepiej sprzedającym się klasycznym Mustangiem wszech czasów.

Znaleźliśmy 16 ogłoszeń

Ford Mustang 1966 – zmiany względem poprzedniego rocznika

Wśród zmian wizualnych, które odróżniały Mustanga z 1966 roku od wcześniejszego rocznika, znalazły się m.in. nowa osłona chłodnicy, czy inny wzór kołpaków. Tym, co pozwalało go szybko odróżnić od poprzedniej wersji, była chromowana ozdoba przy tylnych nadkolach, która otrzymała kształt litery „E”, podczas gdy w jego poprzedniku ten element przypominał literę „l”.

Zmiany we wnętrzu obejmowały m.in. nowy zestaw wskaźników. Ponadto niektóre opcjonalne elementy wnętrza, jak np. wyściełane osłony przeciwsłoneczne, stały się od 1966 roku standardem. Nowościami opcjonalnymi wprowadzonymi wraz z tym rocznikiem były felgi stalowe, a także monofoniczne radio odbierające fale AM oraz FM.

Wprowadzono też nowe trzystopniowe skrzynie biegów C4 „Cruise-O-Matic” dostępne wraz z silnikiem V8 225 KM. Skrzynia ta była również dostępna wraz z jednostką V8 o wyższej wydajności oznaczoną literą „K”. Kilkaset Mustangów 1966 wyprodukowano również z kierownicą po prawej stronie – z przeznaczeniem na rynek australijski.

 

Specjalne edycje Mustangów z 1966 roku

Ford Mustang z 1966 roku dostępny był w wersji GT. Odróżniały go m.in. dodatkowe światła drogowe montowane w standardzie – w podstawowej wersji były opcją. W wersji GT zmieniono także korek wlewu paliwa oraz nie montowano chromowanego elementu w kształcie litery „E” przy tylnych nadkolach.

W 1966 roku wprowadzono również limitowaną edycję Mustanga – „High Country Special”, która sprzedała się w ilości 333 sztuk. Ta odmiana została przygotowana do sprzedaży w wybranych stanach, – Kolorado, Wyoming oraz Nebraska. Wersja ta niewiele różniła się od standardowych Mustangów z ‘66 – miała m.in. ozdobną plakietkę, ale oferowano ją wyłącznie w trzech kolorach: Aspen Gold, Timberline Green oraz Columbine Blue.

Wersja Shelby GT350 z 1966 również zmieniła się nieco w stosunku do poprzedniego rocznika. Oprócz zmian mechanicznych, które zwiększyły moc – jak m.in. chromowany filtr powietrza i aluminiowe osłony zaworów Cobra, nieznaczne zmiany objęły także emblemat na przedniej osłonie chłodnicy. Nowością były żaluzje z plexi na tylnej szybie. Ponadto w odróżnieniu od wcześniejszego rocznika Mustang Shelby GT350 ‘66 był wyposażony w tylne siedzenia.