Wystaw

Buick - klasyczne samochody

Buick to jedna z najstarszych marek samochodowych w USA. Firma została założona w 1903 roku przez Davida Buicka. Początkową działalnością przedsiębiorstwa była produkcja silników, jednak już w 1904 roku powstał samochód marki Buick – dzisiaj zabytkowy Model B. Dzięki inwestycjom i wsparciu finansowemu ze strony Williama C. Duranta (założyciela koncernu GM), Buick zdobył renomę producenta luksusowych i niezawodnych samochodów.

Reklama
Zamów części samochodowe z rabatem

Buick w latach 20. i 30. – okres ugruntowywania swojej pozycji

Dzięki zaangażowaniu ze strony General Motors (GM), Buick mógł ugruntować swoją pozycję na rynku i stać się jednym z filarów tej firmy. Lata 20. i 30. były okresem, w którym firma oferowała swoim klientom wyłącznie luksusowe, innowacyjne i stylowe klasyczne modele Buicka. W 1931 roku koncern wprowadził na rynek serię „Straight-8”. Były to samochody z ośmiocylindrowymi silnikami rzędowymi, które stały się klasykami, a także symbolem prestiżu oferowanym przez Buicka.

Czas ciągłego rozkwitu marki Buick

Lata 50. były kolejnym krokiem naprzód i okresem rozkwitu dla marki. Buick w tamtym czasie stał się trzecim co do wielkości producentem samochodów w Stanach Zjednoczonych. Modele takie jak Roadmaster, Riviera czy Skylark stały się ikonami amerykańskiej motoryzacji. Eleganckie linie nadwozia, charakterystyczne kraty chłodnicy i innowacyjne technologie sprawiły, że samochody sprzedawały się jak „ciepłe bułeczki”.

Klasyczna elegancja w nowej odsłonie: Buick podczas kryzysów paliwowych

W ciągu kolejnych dekad Buick borykał się z wyzwaniami rynkowymi. Potrzeba ciągłego odświeżania wizerunku i dostosowywania się do zmieniających się gustów konsumentów stała się oczywista. Nie bez znaczenia były również kryzysy paliwowe, które również odcisnęły swoje piętno, szczególnie dla amerykańskich producentów samochodów. W latach 70. i 80. Buick zaczął stawiać na nowe technologie i efektywność paliwową. Zaczęto odchodzić od paliwożernych silników na rzecz mniejszych jednostek. Nie wpłynęło to jednak na poziom proponowanych innowacji i luksusu. Obecnie pierwsze pojazdy marki Buick są doceniane wśród pasjonatów klasycznej motoryzacji na całym świecie.