Wystaw

Romet - klasyczne motocykle

Historia motocykli Romet sięga lat 50. XX wieku. Firma ta zyskała popularność w Polsce dzięki swoim motocyklom o wysokiej jakości i atrakcyjnym designie. Poniżej przedstawiam krótką historię motocykli Romet oraz najważniejsze modele tej marki.

Romet - modele (1)
Reklama
Zamów części samochodowe z rabatem
Romet - ostatnio wystawione

W latach 50. i 60. Romet rozpoczął produkcję motocykli z jednostkami napędowymi o pojemnościach 125 ccm i 250 ccm. Jednym z najważniejszych modeli produkowanych w tym okresie był Romet Ogar, który został wprowadzony na rynek w 1966 roku. Motocykl ten charakteryzował się nowoczesnym designem i osiągami porównywalnymi do motocykli z wyższych klas. Ogar był jednym z najpopularniejszych modeli Rometu i zdobył uznanie jako motocykl turystyczny i sportowy.

W latach 70. Romet kontynuował produkcję motocykli z jednostkami napędowymi o pojemnościach 125 ccm i 250 ccm. W tym okresie powstał również model Romet Pony, który zyskał popularność jako motocykl miejski. Romet Pony był jednym z pierwszych motocykli w Polsce, który był wyposażony w bagażnik oraz kierownicę z wygodnym uchwytem. W latach 80. Romet rozpoczął produkcję motocykli z jednostkami napędowymi o pojemnościach 50 ccm i 125 ccm.