Wystaw

Suzuki - klasyczne samochody

Japońska marka Suzuki na całym świecie kojarzona jest z produkcją samochodów i motocykli, a także silników Łodzi. Co ciekawe, przez pierwsze dekady swojego istnienia, firma nie zajmowała się motoryzacją. Zajęcie się tą dziedziną rynku przyniosło wiele kultowych modeli, które zyskały status klasyków motoryzacji. Marka na przestrzeni lat produkowała zarówno małe, ekonomiczne pojazdy, jak i auta oraz motocykle terenowe.

Suzuki - modele (3)
Reklama
Zamów części samochodowe z rabatem

Historia marki Suzuki

Suzuki to japońska marka samochodowa, która ma swoje korzenie sięgające początków XX wieku. Początkowo firma zajmowała się produkcją maszyn tkackich, ale w 1937 roku rozpoczęła produkcję motocykli pod marką Suzuki. Pierwszy samochód marki Suzuki - Suzulight - pojawił się w 1955 roku i od tego czasu firma zaczęła stopniowo rozwijać swoją gamę produktów.

Jednym z najbardziej znanych modeli marki jest Suzuki Jimny, który po raz pierwszy pojawił się w 1970 roku. Charakteryzuje się on małymi rozmiarami, doskonałą trakcją na trudnym terenie oraz prostą konstrukcją. Jimny cieszył się szczególną popularnością wśród miłośników off-roadu i w terenowych rajdach.

Najpopularniejsze modele Suzuki w latach 80.

Innym popularnym modelem marki Suzuki jest Swift, którego produkcja rozpoczęła się w 1983 roku. Samochód ten charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, dobrymi osiągami oraz oszczędnym silnikiem. Swift zyskał sobie dużą popularność wśród klientów poszukujących miejskich samochodów o dobrych właściwościach jezdnych.

W latach 80. i 90. Suzuki było również producentem kultowego samochodu sportowego – Swift GTI, którego napędzał silnik o mocy 101 KM. Swift GTI wyróżniał się sportowym wyglądem, niskim ciężarem i dobrą dynamiką.

Marka Suzuki była również producentem samochodów terenowych, takich jak Vitara i Grand Vitara, które cieszyły się dużą popularnością wśród miłośników off-roadu. Oba modele oferowały dobre właściwości terenowe oraz przestronne wnętrza.