Wystaw

Plymouth - klasyczne samochody

Samochody Plymouth są z nami już od prawie stu lat! Ta amerykańska marka została powołana do życia w 1928 roku przez innego giganta motoryzacyjnego – Chryslera. Stare modele Plymouth miały konkurować z pojazdami Forda i Chevroleta. Chociaż cena modeli tej marki była znacznie wyższa, niż konkurencyjnych aut, Plymouth i tak zdobywał mnóstwo klientów. Wszystko za sprawą nowoczesnych jak na tamte lata rozwiązań technicznych i niebanalnego projektu karoserii.

Reklama
Zamów części samochodowe z rabatem

Samochody Plymouth – rozwój i produkcja na najwyższych obrotach

Już od samego początku istnienia marki Plymouth modele tego producenta podbijały serca wielu kierowców. Wszystko za sprawą licznych innowacji, w tym m.in. hamulców hydraulicznych. Już w bazowych wersjach były one obecne w samochodach tej mark, np. w modelu PA. Dzięki temu mimo wyższych cen w porównaniu z konkurencją w postaci Forda i Chevroleta, pojazdy oferowane przez Chryslera w ramach marki Plymouth sprzedawały się bardzo dobrze. Już w latach 40. XX wieku modele Plymouth wyprzedziły pod tym względem sprzedaży pojazdy proponowane przez Forda.

Dobra passa marki Plymouth nie trwała jednak przesadnie długo. Końcówka lat 60. miała się okazać początkiem końca tego amerykańskiego producenta. W momencie, gdy konkurencja proponowała kultowe dziś klasyczne samochody – np. model Mustang, Plymouth zaczął odczuwać znaczące spadki sprzedaży. Spowodowane były one niewystarczającą dla odbiorców jakością produkowanych przez siebie pojazdów.

Modele samochodów Plymouth – ostatnie dekady funkcjonowania i zmierzch marki

Mimo sukcesów w poprzednich dekadach, lata 70. i 80. przyniosły marce Plymouth szereg jeszcze większych wyzwań. Konkurencja ze strony importowanych marek, zmiany w preferencjach klientów oraz kryzys paliwowy znacząco wpłynęły na i tak już słabą pozycję Plymoutha na rynku.

Lata 90. to próby odbudowy wizerunku marki poprzez wprowadzenie takich modeli, jak Voyager czy Prowler. Jednak mimo podjętych wysiłków Chrysler w 1999 roku zapowiedział wycofanie marki Plymouth z rynku. Koncern skoncentrował się na bardziej dochodowych brandach, takich jak Jeep czy Dodge. Samochody Plymouth ostatecznie zniknęły z rynku w 2001 roku.