Wystaw

Plymouth Model Pa

Plymouth Model PA zadebiutował w 1930 roku, jako wspaniały przykład dawnego amerykańskiego rzemiosła motoryzacyjnego, znakomicie odzwierciedlając ducha swej epoki. PA był drugim modelem wprowadzonym przez Plymouth, markę stworzoną przez Chryslera w celu konkurowania na rosnącym rynku samochodów.

Znaleźliśmy 2 ogłoszeń
Plymouth PA 1932
Plymouth PA - 1932
Langeskov 62 771 KM
73 500 zł
Plymouth PA 1932
Plymouth PA - 1932
Langeskov 36 158 KM
73 500 zł
Reklama
Znajdź idealną oponę
Plymouth Model Pa - legenda

Plymouth Model PA wyróżniał się innowacyjnymi dla swojego czasu rozwiązaniami technicznymi. Wśród nich było wprowadzenie systemu „Floating Power”, który polegał na zastosowaniu gumowych poduszek pod silnikiem w celu redukcji wibracji przenoszonych na karoserię samochodu. Ta zaawansowana technologia, która wcześniej była dostępna jedynie w droższych modelach Chryslera, przyniosła PA wyjątkowo komfortową jazdę na tle konkurencji.

Plymouth Model PA – klasyk cieszący się powodzeniem w czasie Wielkiego Kryzysu

Model PA był napędzany 4-cylindrowym silnikiem o pojemności 3,2 litra, który zapewniał imponującą dla tamtego okresu prędkość. Dodatkowo samochód ten był wyposażony w jedną z pierwszych skrzyń biegów synchronizowanych, co znacznie ułatwiało zmianę biegów i zwiększało komfort jazdy.

Samochód ten wyróżniał się również elegancką stylistyką, inspirowaną wpływami Art Deco. Karoseria, dostępna jako coupe, sedan lub kabriolet, charakteryzowała się płynnymi liniami i wyrafinowanymi detalami, takimi jak chromowane akcenty czy stylizowane obręcze kół. Wewnątrz Model PA oferował luksusowe udogodnienia, w tym obszerne siedzenia i elegancką deskę rozdzielczą.

Przez krótki okres swojej produkcji, od 1930 do 1932 roku, Plymouth Model PA sprzedał się w znacznej ilości egzemplarzy, co było imponującym osiągnięciem w czasach Wielkiego Kryzysu. Dzisiaj, Model PA jest klasykiem, który przyciąga kolekcjonerów swoim historycznym znaczeniem, eleganckim stylem i rzadkością. Przede wszystkim samochód ten jest żywym przypomnieniem o czasach, kiedy innowacyjność i dostępność mogły iść w parze nawet w najtrudniejszych okolicznościach.