Wystaw

Plymouth Barracuda

Plymouth Barracuda to kultowy amerykański samochód sportowy produkowany przez Plymouth, podmarkę Chryslera, w latach 1964-1974. Historia Barracudy rozpoczyna się w momencie, kiedy amerykański rynek samochodowy zaczął przechodzić od dużych, luksusowych krążowników do odrobinę mniejszych i bardziej sportowych pojazdów.

Znaleźliśmy 2 ogłoszeń
Plymouth Barracuda 360ci 1973
Plymouth Barracuda 360ci - 1973
Maków Podhalański 225 000 KM
154 000 zł
Plymouth Barracuda 360 1973
Plymouth Barracuda 360 - 1973
Sulechów 40 000 KM
Oferta archiwalna
Reklama
Zamów części samochodowe z rabatem
Plymouth Barracuda - legenda

Pierwsza generacja Barracudy była oparta na modelu Plymouth Valiant i została wprowadzona na rynek zaledwie dwa tygodnie przed Fordem Mustangiem. Jej najbardziej charakterystyczną cechą było ogromne, zaokrąglone tylne okno, które było największym kawałkiem zakrzywionego szkła używanym do tej pory w samochodzie. Pierwsza generacja oferowała różne silniki, począwszy od sześciocylindrowych, aż po potężne V8.

Klasyczny model Plymouth Barracuda – wzór muscle cara

Druga generacja Barracudy powstawała w latach 1967-1969. Otrzymała ona zupełnie nowy design, z bardziej agresywnym wyglądem, większym wyborem silników V8 i bardziej zaawansowanym zawieszeniem. Zrezygnowano jednocześnie z silników sześciocylindrowych. W tym czasie Barracuda zaczęła zdobywać reputację prawdziwego „muscle car'a”, szczególnie w wersji z pakietem 'Cuda i najmocniejszym silnikiem V8.

Trzecia i ostatnia generacja Barracudy to prawdziwa ikona wśród muscle carów. Model ten był dostępny jako coupé i kabriolet, a najbardziej rozpoznawalnym wariantem stał się Barracuda 'Cuda, który oferował wyjątkowo mocne silniki, takie jak 426 Hemi V8. W tym czasie Barracuda stała się jednym z symboli amerykańskiego przemysłu samochodowego, a jej modele z silnikami Hemi są dzisiaj jednymi z najbardziej pożądanych klasycznych samochodów.

Produkcję Barracudy zakończono w 1974 roku, w dużej mierze z powodu kryzysu naftowego, który zmusił producentów do skupienia się na produkcji bardziej ekonomicznych samochodów. Mimo to Barracuda pozostaje jednym z najbardziej cenionych klasycznych samochodów amerykańskich, a jej trzecia generacja jest często uważana za wzór muscle carów. Bez względu na to, czy jest to pierwsza generacja z jej unikalnym tylnym oknem, czy też potężna 'Cuda z silnikiem Hemi, Plymouth Barracuda jest pamiętana jako jeden z najbardziej emocjonujących i wyjątkowych samochodów swojej ery.