Wystaw

Mercury - klasyczne samochody

Mercury to amerykańska marka samochodów, której historia sięga początku XX wieku. Założona została w 1938 roku przez koncern Ford Motor Company jako marka luksusowa. Mercury zawsze kojarzona była z elegancją i wysoką jakością wykonania, przez co zdobyła sobie wiernych fanów na całym świecie.

Reklama
Zamów części samochodowe z rabatem

Historia marki Mercury

Mercury powstała jako marka samochodów luksusowych, które miały wypełnić lukę między modelami Forda a modelem Lincoln. Pierwszy model Mercury - Mercury Eight - został wprowadzony na rynek w 1939 roku i okazał się sukcesem. W kolejnych latach marka ta wprowadziła wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które cieszyły się popularnością wśród kierowców.

Jednym z najbardziej popularnych modeli Mercury był Mercury Cougar, który był produkowany przez niemal 35 lat - od 1967 do 2002 roku. Cougar był modelem sportowym i zawsze kojarzony był z szybkimi i dynamicznymi samochodami. W ciągu swojego długiego życia przeszedł wiele zmian i modernizacji.

 

 

Klasyki Mercury – ikony motoryzacji

Innym popularnym modelem Mercury był Montego, który był produkowany w latach 60. i 70. Montego był modelem klasy średniej i oferował wiele rozwiązań technologicznych, które były na swoje czasy bardzo nowoczesne. W 1970 roku Mercury wprowadziła wersję Montego GT, która była wyposażona w silnik o mocy 351 KM.

W latach 60. i 70. marka rozpoczęła produkcję modelu Marquis, który był samochodem dużym, eleganckim i wyposażonym w wiele luksusowych opcji. Był bardzo popularny wśród klientów, którzy poszukiwali eleganckiego i wygodnego samochodu. Natomiast w latach 80. i 90. wprowadzono na rynek model klasy wyższej – Mercury Grand Marquis. Był to duży, elegancki i wygodny samochód, który cieszył się dużą popularnością wśród klientów. W ciągu swojego długiego życia Grand Marquis przeszedł wiele modernizacji, ale zawsze pozostawał wierny swojemu stylowi i charakterystycznemu wyglądowi.