Wystaw

De Lorean - klasyczne samochody

Historia marki samochodów DeLorean rozpoczyna się w 1975 roku, kiedy to John DeLorean, który trzy lata wcześniej opuścił General Motors, założył swoją własną firmę DeLorean Motor Company. Firma miała siedzibę w Północnej Irlandii, gdzie powstała fabryka produkująca samochody DeLorean DMC-12.

De Lorean - modele (1)
Reklama
Znajdź idealną oponę

Klasyczny DeLorean – jeden model, ale za to wyjątkowy

DeLorean DMC-12 został zaprojektowany przez włoskiego projektanta Giorgetto Giugiaro i był znany ze swojego charakterystycznego wyglądu, który wyróżniał się od innych samochodów w swojej klasie. Samochód był wyposażony w drzwi skrzydłowe, które stały się jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów samochodu.

DeLorean DMC-12 był również znany z tego, że był jednym z niewielu samochodów produkowanych w USA, który miał nadwozie wykonane z kwasoodpornej stali nierdzewnej. Samochód był bardzo wytrzymały i trwały, co przyciągało uwagę kierowców i miłośników motoryzacji na całym świecie.

Pierwsze samochody DeLorean DMC-12 zaczęły opuszczać fabrykę w 1981 roku, ale niestety firma DeLorean Motor Company miała problemy finansowe i produkowała samochody tylko przez trzy lata. W 1982 roku firma zbankrutowała i zakończono produkcję samochodów DeLorean.

Klasyczny DeLorean DMC-12 – kultowy samochód będący ikoną popkultury

Mimo że firma DeLorean Motor Company nie przetrwała, DeLorean DMC-12 stał się jednym z najbardziej kultowych samochodów w historii motoryzacji. Samochód pojawił się w filmie „Powrót do przyszłości", co przyciągnęło jeszcze większą uwagę kierowców i miłośników motoryzacji na całym świecie.

Dzięki popularności samochodu DeLorean DMC-12 powstało wiele replik i klonów, które cieszą się dużą popularnością wśród miłośników motoryzacji. Pomimo że firma nie przetrwała, samochód ten jest nadal jednym z najbardziej kultowych i rozpoznawalnych samochodów w historii motoryzacji, a jego charakterystyczny wygląd i drzwi skrzydłowe stały się ikonami popkultury.