Wystaw

Aston Martin - klasyczne samochody

Historia marki samochodów Aston Martin sięga początków XX wieku, kiedy to Lionel Martin i Robert Bamford założyli w Londynie firmę Bamford & Martin Ltd. Początkowo firma zajmowała się produkcją i sprzedażą samochodów Singer, ale wkrótce zaczęła produkować własne samochody pod marką Aston Martin. Pierwszy wyraz w nazwie marki pochodzi od Aston Hill – wzgórza, na którym organizowano wyścigi, w których organizacji uczestniczył Lionel Martin.

Aston Martin - modele (2)
Reklama
Zamów części samochodowe z rabatem

Pierwsze klasyczne modele Aston Martin

Pierwszy samochód Aston Martin został zaprezentowany w 1915 roku. Był to sportowy samochód wyposażony w sześciocylindrowy silnik o pojemności 1,5 litra. Model był bardzo udanym samochodem i zapoczątkował produkcję samochodów Aston Martin.

W latach 20. i 30. firma produkowała więcej modeli samochodów, w tym model International, który odnosił wiele zwycięstw w wyścigach. W 1936 roku firma została sprzedana nowym właścicielom, a w 1947 roku została przejęta przez Davida Browna Limited.

Najbardziej uznane stare modele Astona Martina

W latach 50. i 60. Aston Martin wprowadził na rynek wiele kultowych modeli, w tym DB2, DB3, DB4 i DB5. Model DB5 stał się szczególnie znany dzięki występowi w filmach o Jamesie Bondzie, w których samochód był jednym z najważniejszych elementów wizerunku głównego bohatera.

W latach 70. i 80. firma miała wiele trudności finansowych, ale dzięki pomocy nowych inwestorów udało się jej przetrwać. W 1977 roku firma wprowadziła na rynek model V8 Vantage, który był jednym z najbardziej kultowych modeli w historii marki. Model ten był wyposażony w silnik o pojemności 5,3 litra, który zapewniał bardzo wysoką moc.

Kultowe samochody Aston Martin

W latach 90. firma wprowadziła na rynek wiele nowych modeli, w tym DB7, który był jednym z najbardziej udanych modeli w historii marki. Model ten był wyposażony w silnik V12 i zapewniał bardzo wysoką moc. W latach 2000. firma kontynuowała produkcję nowych modeli samochodów, w tym modeli DB9, V8 Vantage i Vanquish. W 2007 roku firma wprowadziła na rynek model DBS, który stał się jednym z najbardziej luksusowych i ekskluzywnych samochodów w historii marki.

Aston Martin to jedna z najbardziej ekskluzywnych i prestiżowych marek samochodów w historii motoryzacji. Firma słynie ze swojego charakterystycznego stylu, elegancji i wyjątkowej jakości wykonania. W ciągu ponad stu lat swojej historii firma wprowadziła na rynek wiele kultowych i niezapomnianych modeli, które wciąż stanowią inspirację dla wielu producentów samochodów.