Wystaw

Lincoln - klasyczne samochody

Lincoln to amerykańska marka samochodów luksusowych, która została założona w 1917 roku przez Henry'ego M. Lelanda, twórcę Cadillaca. Stare modele samochodów Lincoln nastawione były na luksus połączony z innowacyjnością i komfortem. Przejęcie przez Ford Motor Company w 1922 roku otworzyło nowy rozdział w historii marki, umożliwiając jej dalszy rozwój i wprowadzenie na amerykański rynek wielu ikonicznych modeli.

Reklama
Znajdź idealną oponę

Lincoln – stary amerykański producent samochodów z bogatą historią

Dzięki przejęciu marki przez Forda, samochody Lincoln stały się synonimem amerykańskiego spojrzenia na luksus. W latach 30. XX wieku producent zyskał sławę dzięki takim modelom, jak Lincoln Zephyr, który charakteryzował się nowoczesnym designem i śmiałymi rozwiązaniami aerodynamicznymi. W kolejnych dekadach marka kontynuowała wprowadzanie innowacyjnych technologii i luksusowych rozwiązań, które przyciągały zamożnych klientów, a także osoby ze świata polityki oraz rozrywki. W tym czasie samochody Lincolna posiadały m.in. systemy wspomagające kierowcę i zaawansowane rozwiązania z dziedziny bezpieczeństwa oraz komfortu.

Stare modele samochodów Lincoln, które na zawsze zapisały się na kartach historii

Pierwszym samochodem marki, który zyskał sławę na całym świecie, jest model Continental. Towarzyszył on firmie niemal od samego początku jej istnienia. Pojazd ten był niezwykle często wybierany jako rządowa limuzyna najważniejszych urzędników na czele z prezydentami Stanów Zjednoczonych. Najsłynniejszym z nich był oczywiście John F. Kennedy, który podróżując w swoim Continentalu, został śmiertelnie postrzelony.

Innym legendarnym pojazdem tej marki, który warto przytoczyć, jest zaprezentowany w latach 80. model Town Car. Ten zabytkowy samochód do dziś jest najczęściej wybieraną limuzyną do wszelakich imprez okolicznościowych – ślubów, wieczorów kawalerskich i panieńskich, a także jako luksusowe pojazdy dla biznesmenów. Wszystko za sprawą konstrukcji ramowej, która umożliwiała łatwe przedłużanie tych samochodów na limuzynę.