Wystaw

Peugeot - klasyczne samochody

Francuska marka Peugeot to jeden z najstarszych producentów samochodów na świecie, z historią sięgającą jeszcze XIX wieku! Choć dzisiaj kojarzymy ją przede wszystkim z motoryzacją, jej początki wiążą się z oferowaniem zupełnie innych produktów. Marka zaczynała swoją przygodę od oferowania klientom młynków do kawy, w późniejszych latach rowerów, aż w końcu lat 90. XIX wieku, Peugeot zajął się produkcją samochodów.

Reklama
Zamów części samochodowe z rabatem

Początek motoryzacyjnej historii marki Peugeot

Przedsiębiorstwo Peugeot zostało założone w 1810 roku. Jednak dopiero w 1889 roku, pod kierownictwem Armanda Peugeota, firma zaprezentowała swój pierwszy pojazd – trzykołowiec napędzany silnikiem parowym. Wprowadzenie czterokołowych pojazdów z silnikami benzynowymi w latach 90. XIX wieku zapoczątkowało prawdziwą motoryzacyjną erę dla marki Peugeot. W 1896 roku Armand założył „Société des Automobiles Peugeot” i skupił się wyłącznie na produkcji samochodów.

Peugeot – starsze modele pojazdów i spojrzenie na motoryzację na przestrzeni dekad

Wejście w XX wiek było momentem, w którym francuska marka zdołała na dobre dołączyć do grona renomowanych producentów samochodów. W latach 20. i 30. koncern Peugeot zajmował się produkcją pojazdów luksusowych, które w tamtym okresie były niezwykle popularne. Dzięki klasycznym modelom takim jak 201 i 301 Peugeot zyskał uznanie w branży motoryzacyjnej. Późniejsze lata również owocowały w sukcesy rynkowe. W 1934 roku Peugeot wprowadził kolejnego „klasyka” – model 402 z charakterystycznymi aerodynamicznymi liniami nadwozia.

Peugeot – klasyczne modele aut pojawiające się przez kolejne lata

Lata powojenne dla marki Peugeot były okresem dalszego wzrostu sprzedaży i wprowadzania w życie innowacji do swoich aut. W 1955 roku firma zaprezentowała model 403, który był jednym z pierwszych modeli Peugeota dostępnym z silnikiem Diesla. Model 504 podbijał serca i umysły kierowców w latach 60. i 70. XX wieku, natomiast model 205, wprowadzony w 1983 roku, zdobył popularność w latach 80. i 90. Dzięki temu Peugeot stał się jednym z czołowych europejskich producentów samochodów. Historyczne modele firmy są obecnie poszukiwane przez pasjonatów klasycznej motoryzacji.