Wystaw

Land Rover - klasyczne samochody

Land Rover to marka stworzona w latach 40. XX wieku, która słynie z produkcji najbardziej niezłomnych modeli terenowych. Starsze modele Land Rover wciąż pozostają wzorem dla miłośników jazdy na bezdrożach i są chętnie wybierane przez pasjonatów. Najlepszym dowodem na to jest najbardziej uznany model marki – Defender, który przez wiele lat był produkowany bez większych zmian stylistycznych.

Reklama
Zamów części samochodowe z rabatem

Stary Land Rover – wzór samochodu terenowego

Pierwszy Land Rover powstał w 1947 roku. Była to odpowiedź marki Rover na rosnące zapotrzebowanie na samochody wojskowe, spowodowane II Wojną Światową. Pierwszym cywilnym modelem był Land Rover Series, który trafił na rynek w 1948 roku – pierwotnie opracowano go do wykorzystania w rolnictwie oraz przemyśle lekkim.

Początkowo Land Rovery miały być produkowane przez 2-3 lata, aby uzyskać kapitał na powrót do produkcji modeli osobowych po zakończeniu wojny. Rosnąca popularność sprawiła, że model Series pozostał w ofercie i doczekał się następców – Series II w 1958 roku, Series IIA w 1961 roku oraz Series III w 1971 roku. W 1975 roku Land Rover oddzielił się od Rovera i stał się samodzielną marką.

W 1983 starego Land Rovera Series zastąpiły modele 90 oraz 110. Ich nazwy odpowiadały rozstawom osi poszczególnych wersji. W 1990 roku samochód przeszedł pierwsze zmiany i otrzymał nazwę Defender, dla wyraźniejszego odróżnienia od wprowadzanego w owym czasie modelu Discovery. Do oferty dołączyła wówczas odmiana Defender 130, a także specjalne wersje z trzema osiami napędowymi. Land Rover Defender był produkowany aż do 2016 roku, w 2007 oraz w 2012 roku przeprowadzano lifting modelu. W 2019 wprowadzono drugą generację tego uznanego samochodu marki Land Rover. Starsze modele Defendera w dalszym ciągu cieszą się popularnością i są chętnie wybierane przez miłośników terenówek z dawnych lat.

Land Rover – znakomity w terenie i luksusowy zarazem

Stare Land Rovery są znane nie tylko ze swoich znakomitych parametrów terenowych. Linia Range Rover wprowadzona na początku lat 70. XX wieku dała początek samochodom, które nie tylko radzą sobie w wymagających warunkach, ale oferują również luksusowe wykończenie i bogate wyposażenie.

Chociaż obecnie wszystkie modele w ofercie marki zapewniają wysoki standard klasy premium, to dawniej jedynie Land Rover Range Rover oferował takie elementy, jak m.in. skórzana tapicerka. Każdy Land Rover z dawnych lat jest jednak synonimem najwyższych parametrów terenowych, dzięki temu stare modele pozostają cenionymi klasykami, które miały znaczący wpływ na rozwój motoryzacji.