Wystaw

Buick Regal

Buick Regal to klasyczny amerykański samochód osobowy klasy średniej produkowany przez markę będącą częścią koncernu General Motors. Klasyczne generacje tego modelu z dawnych lat są wyjątkowe – każda z nich oferując coś unikalnego, dzięki czemu doskonale obrazują one rozwój amerykańskiego designu.

Znaleźliśmy 2 ogłoszeń
Buick Regal 1988
Buick Regal - 1988
Poznań 160 000 KM
65 800 zł
Buick Regal 1988
Buick Regal - 1988
Oborniki 22 000 KM
29 900 zł
Reklama
Zamów części samochodowe z rabatem
Buick Regal - legenda

Pierwsza generacja Buick Regal z lat 1973-1977 zadebiutowała jako samochód klasy wyższej. Bazujący na platformie GM A-body Regal był dostępny w podstawowej wersji jako coupe o stylowym nadwoziu z chromowanymi wykończeniami i charakterystycznymi, łukowatymi liniami bocznymi. Dostępna była także odmiana sedan. Pod jego maskę trafiały silniki V6 i V8, z których najbardziej znany był 5,7-litrowy V8 o mocy 350 koni mechanicznych. Nie była to jednak najpotężniejsza jednostka, występował również z V8 o pojemności 7,5 litra.

Kolejne odsłony klasycznego Buicka Regal z dawnych lat

Druga generacja Regala powstawała w latach 1978-1987. Wraz z nią wprowadzono istotne zmiany, przede wszystkim ze względu na konieczność zmniejszenia gabarytów i spełnienia wymogów dotyczących zużycia paliwa. W 1982 roku Buick wprowadził legendarny model Regal Grand National z turbodoładowanym, 3,8-litrowym silnikiem V6 o mocy 200 koni mechanicznych. W 1987 roku wyprodukowano limitowaną wersję GNX, osiągającą 280 koni mechanicznych, która stała się ikoną amerykańskich samochodów sportowych. Wersja GNX powstała w ilości 547 sztuk.

Buick Regal trzeciej generacji był wytwarzany w latach 1988-1996. Bazował na platformie GM W-body i był dostępny jako coupe i sedan. W tym okresie Regal zmienił swoje priorytety, skupiając się na komforcie i jakości wnętrza kosztem osiągów. Samochód stał się mniejszy i stracił swoją ostrą sylwetkę amerykańskiego auta z dawnych lat, na rzecz bardziej zaokrąglonych linii nadwozia.

 

 

Od krzykliwego modelu luksusowego do stonowanego modelu osobowego – ewolucja Buicka Regal

Historia pierwszych generacji Buicka Regal odzwierciedla ewolucję amerykańskiego samochodu klasy średniej, który zmieniał swoje oblicze, dostosowując się do oczekiwań rynku. Od luksusowego modelu z mocnymi silnikami z pierwszej generacji, przez ikoniczne Grand National, aż do bardziej reprezentacyjnego podejścia w trzeciej i kolejnych generacjach.

Pierwsze dwie generacje Regala szczególnie wpisały się w historię jako klasyczne amerykańskie samochody, które do dziś są poszukiwane przez miłośników i kolekcjonerów. Te modele to nie tylko luksus i potężne silniki, ale także styl i kultura amerykańskiej motoryzacji z lat 70. i 80.

Klasyczne generacje Buicka Regal do dziś są uważane za ważną część historii amerykańskiej motoryzacji. Przez lata ewolucji Regal zyskał reputację nie tylko jako samochód luksusowy z mocnymi silnikami, ale także jako wygodne i niezawodne auto dla klientów ceniących komfort i jakość wykonania. Dziedzictwo tych pierwszych klasycznych generacji Buicka Regal z dawnych lat wciąż oddziałuje na miłośników motoryzacji na całym świecie.