Wystaw

Ford Mustang 1977

W Mustangu z 1977 roku – druga generacja – postawiono na eksponowanie sportowych aspektów samochodu – model reklamowano w 1977 roku hasłem „Sweet Handling” (ang. słodkie prowadzenie).

Znaleźliśmy 1 ogłoszeń
Ford Mustang 1977
Ford Mustang - 1977
Warszawa 100 000 KM
47 900 zł
Reklama
Znajdź idealną oponę
Ford Mustang 1977 - legenda

Luksusowa wersja Mustang Ghia otrzymała w 1977 roku opcję „Sports Appearance Gorup” (ang. grupa wyglądu sportowego). Nastawienie na promocję przyjemności z prowadzenia w Mustangach z 1977 wynika z sukcesu sprzedażowego Mustanga Cobra II w poprzednim roku.

Ford Mustang 1977 – powrót do sportowych korzeni

Sportowa wersja Mustang Cobra ‘77 otrzymała drobne zmiany stylistyczne i nowe opcje kolorystyczne dzięki udanej sprzedaży tej wersji rok wcześniej. W połowie roku 1977 rozpoczęto wprowadzanie zmian na następny rok, aby móc wcześniej rozpocząć sprzedaż kolejnego rocznika.

Zmiany te były szczególnie widoczne właśnie w odmianie Cobra (nazywanej czasem Cobra 1977½), w której m.in. obrócono wlot powietrza na masce dla bardziej aerodynamicznego designu oraz zmieniono grafikę. Podwójne pasy na nadwoziu zastąpiono pojedynczymi. Boczne pasy z napisem „Cobra II” zostały przeprojektowane i umieszczone wyżej, a napis zmieniono na „Cobra”.

Nowym rozwiązaniem wprowadzonym w 1977 roku w Mustangach z nadwoziem fastback, była dostępność dachu typu targa. Dach w kształcie litery „T” był w nich złożony z dwóch paneli z przyciemnionego szkła, które można było zdemontować i cieszyć się odsłoniętym dachem.