Wystaw

Triumph TR3

Triumph TR3 to ikoniczny brytyjski samochód sportowy, który zadebiutował na rynku w 1955 roku. Wyprodukowany przez firmę Standard-Triumph, TR3 był trzecim modelem w popularnej serii roadsterów, która zdobyła uznanie za swoją niezawodność, sportowy charakter i atrakcyjny wygląd.

Znaleźliśmy 2 ogłoszeń
Triumph TR3 1962
Triumph TR3 - 1962
Warszawa 90 KM
175 000 zł
Triumph TR3A 1959
Triumph TR3A - 1959
Langeskov 158 000 KM
175 000 zł
Reklama
Znajdź idealną oponę
Triumph TR3 - legenda

TR3 był napędzany czterocylindrowym silnikiem o pojemności dwóch litrów, który początkowo generował 95 koni mechanicznych, choć późniejsze modele, znane jako TR3A, były nieco mocniejsze i osiągały 100 koni mechanicznych. Silnik ten był znany ze swojej trwałości i łatwości obsługi, co przyczyniło się do reputacji TR3 jako samochodu niezawodnego i łatwego w utrzymaniu.

Klasyczny Triumph TR3 – stylowy brytyjski roadster

Triumph TR3 był jednym z pierwszych seryjnie produkowanych samochodów z tarczowymi hamulcami na przednich kołach. To rozwiązanie, choć dzisiaj powszechne, było wówczas nowością i stanowiło znaczący postęp w zakresie bezpieczeństwa jazdy.

Samochód ten miał bardzo charakterystyczny wygląd. Długie, płaskie, otwarte nadwozie z małą szybą przednią i dużą, zaokrągloną maską silnika, a także wąskie błotniki nad kołami nadawały TR3 wyjątkowego charakteru.

Wnętrze samochodu było proste, ale funkcjonalne, z dwoma wygodnymi siedzeniami, niewielką deską rozdzielczą z podstawowymi wskaźnikami i trzema biegami w standardowej wersji, chociaż później dodano czwarty bieg.

TR3 był produkowany do 1962 roku, zastąpiony przez model TR4. Jednak jego popularność trwa do dziś, a miłośnicy klasycznych samochodów sportowych doceniają go za jego prostotę, niezawodność i autentyczny brytyjski charakter. W sumie wyprodukowano ponad 74 000 egzemplarzy modelu TR3, co czyni go jednym z najbardziej udanych modeli w historii firmy Triumph.