Wystaw

Triumph TR6

Triumph TR6, produkowany w latach 1969–1976, to bez wątpienia jeden z najbardziej ikonicznych i uznanych modeli brytyjskiego producenta. Znany z charakterystycznego wyglądu, mocnego sześciocylindrowego silnika i wyjątkowego doświadczenia jazdy roadsterem, TR6 jest symbolem złotego wieku sportowych samochodów brytyjskich.

Znaleźliśmy 2 ogłoszeń
Triumph TR6 1969
Triumph TR6 - 1969
Warszawa 61 000 KM
74 000 zł
Triumph TR6 1971
Triumph TR6 - 1971
Langeskov 312 000 KM
129 000 zł
Reklama
Zamów części samochodowe z rabatem
Triumph TR6 - legenda

Wyróżniający się na tle konkurencji, TR6 został zaprojektowany z agresywnym przodem i tyłem, długą, płaską maską i prostokątnymi światłami tylnymi i okrągłymi reflektorami przednimi, był wynikiem pracy konsultanta stylistycznego z niemieckiej firmy Karmann.

Triumph TR6 – klasyczny brytyjski kabriolet

Pod maską TR6 krył się rzędowy sześciocylindrowy silnik o pojemności 2,5 litra. W zależności od rynku i specyfikacji samochód wyposażony był w wersję z gaźnikiem lub z wtryskiem paliwa, z mocą odpowiednio 104 i 150 koni mechanicznych. W połączeniu z precyzyjnie skonstruowanym zawieszeniem i układem kierowniczym TR6 zapewniał emocjonujące, choć nieco surowe doświadczenie jazdy – co przyciągało miłośników sportowego prowadzenia.

Wnętrze TR6 było typowe dla roadsterów tej ery – proste ale z pewnym urokiem. Drewniana deska rozdzielcza, sportowe fotele i niezbędne przełączniki oraz pokrętła tworzyły klasyczne sportowe środowisko, które dodawało uroku całemu doświadczeniu jazdy.

Dzisiaj Triumph TR6 jest cenionym klasykiem ze względu na swój autentyczny charakter, wygląd i doświadczenia z jazdy, które oferuje. Jest to samochód, który przyciąga zarówno miłośników klasycznych samochodów sportowych, jak i tych, którzy szukają prostoty i autentyczności w świecie, gdzie samochody stają się coraz bardziej skomplikowane.