Wystaw

Opel GT

Opel GT to sportowa klasyka, produkowana na przełomie lat 70. Pierwszy model Opla GT zachwycił kierowców i przeszedł do historii jako jeden z najsłynniejszych samochodów w stylu coupe. Jego charakterystyczny wygląd sprawiał, że stał się ikoną branży motoryzacyjnej. W latach swojej świetności był odpowiedzialny za komercyjny sukces Opla.

Znaleźliśmy 2 ogłoszeń
Opel GT 1971
Opel GT - 1971
zachodnio-pomorskie 138 KM
Oferta archiwalna
Opel GT 1900 1969
Opel GT 1900 - 1969
Bielsko-Biała 999 999 KM
42 500 zł
Reklama
Znajdź idealną oponę
Opel GT - legenda

Opel GT powstawał w latach 1968-1973. Za projekt tego modelu w dużej mierze odpowiadał Charles M. Jordan. Od samego początku miał to być samochodów na nisko umieszczonych i wygodnych fotelach, charakteryzujący się aerodynamiczną stylistyką. Opel GT zachwycił konsumentów przede wszystkim swoim nietuzinkowym wyglądem. Już w dniu premiery zwracano uwagę na jego wąski zderzak, chromowane dodatki, dwie duże lampy halogenowe czy też bardzo charakterystyczne szczeliny na pokrywie silnika.

Opel GT – osiągi sportowej ikony

Pokazany w 1968 roku Opel GT zwracał uwagę nie tylko swoim wyglądem, lecz także technologią zastosowaną pod specjalnie wyprofilowaną maską. Na samym początku klientom oferowano modele z dwoma różnymi jednostkami napędowymi.

Można było zakupić Opla GT z silnikiem czterocylindrowym OHV o pojemności 1073 cm3 i mocy 60 KM, jak również o pojemności 1897 cm3 i mocy 102 KM. Po jakimś czasie druga wersja jednostki napędowej została ograniczona do mocy 83 KM. Samochody charakteryzowały się również 58-litrowym zbiornikiem paliwa oraz 4-biegową manualną skrzynią lub 3-biegowym automatem. Opel GT posiadał napęd na tylną oś, do dziś doceniany w sportowych modelach.

Opel GT to samochód legenda, który zachwyca swoim wyglądem do dziś. Charakteryzuje się rozstawem osi wynoszącym 2415 mm, długością wynoszącą 4113 mm i wysokością na poziomie 1225 mm. Dzięki swoim rozmiarom zapewnia wysoki komfort jazdy, przy jednoczesnej wygodnej pozycji za kierownicą. Opel GT to nie tylko estetyka i osiągi, lecz także bezpieczeństwo. Producent do tego modelu zaimplementował wiele ciekawych rozwiązań, np. oferował montaż pałąka bezpieczeństwa tuż za fotelami.

Design, który może się podobać – Opel GT

Opel GT do dziś uważany jest za ikonę motoryzacji i pojazd, który wiele zmienił w branży motoryzacyjnej. W roku 2006 marka próbowała wskrzesić ten kultowy model pojazdu, jednak nie spotkał się on z równie pozytywnym odbiorem co pierwsza generacja. Na rynku wciąż są dostępne klasyczne wersje Opla GT, które nadal zachwycają swoim wyglądem.