Czwarta generacja Chevroleta Corvette pojawiła się na rynku w 1984 roku. Samochód otrzymał nowe, znacznie bardziej przestronne nadwozie, zmienił się również jego design. Opływowe kształty i charakterystyczne ostre linie oraz ścięty przód zapowiadały znakomite wrażenia z jazdy Corvette C4. Model był niemal co roku modernizowany, a mocne silniki pozwoliły mu osiągać sukcesy na torach wyścigowych.
Chevrolet Corvette C4 startował w wyścigach SCCA w latach 1985-1987, gdzie wygrywał z m.in. Porsche 944. Przewaga Corvette C4 nad rywalami była na tyle duża, że model został wykluczony z rywalizacji, ale stworzono dla niego specjalną klasę zawodów – Corvette Challenge.
Corvette C4 zachowała wiele elementów stylistycznych z poprzednika – m.in. podwójne okrągłe lampy z tyłu, czy unoszone reflektory. Kształt nadwozia zmienił się jednak na dużo bardziej nowoczesny. Nowoczesne stało się również wnętrze, które wyposażono np. w cyfrowy prędkościomierz. Pomimo iż C4 była mniejsza niż C3, oferowała więcej przestrzeni w środku.
Czwarta generacja Chevroleta Corvette przechodziła w trakcie swojej obecności na rynku liczne modernizacje. Ukazała się również w kilku wersjach specjalnych jak np. jubileuszowa wersja z 1993 roku wypuszczona na 40-lecie produkcji modelu Corvette. Najbardziej istotne zmiany przyniósł obszerny lifting przeprowadzony na początku lat 90. Przemodelowano wówczas zarówno przód, jak i tył samochodu. Z przodu inaczej ukształtowano linie zderzaka i wloty powietrza, tył zamiast wklęsłego stał się wypukły. Tylne reflektory stały się nieco bardziej kanciaste.
Wszystkie jednostki montowane w Corvette C4 to V8 o pojemności 5,7 litra. Początkowo model wykorzystywał silniki oznaczone kodem L83, które generowały 208 KM. Już rok po premierze zastąpiły je jednostki L98 o mocy 230 KM. Ich moc podniesiono w 1990 roku do 245 KM. W 1991 wycofano ten silnik. Od 1990 dostępna była wersja ZR1 wyposażona w silnik LT5 o mocy 375 KM. Od 1993 roku silniki LT5 w Corvette C4 ZR1 rozwijały 405 KM. Standardowa wersja otrzymała w 1992 roku silnik LT1, który oferował 300 KM. W 1995 roku dostępna była wersja Grand Sport, wyposażona w silnik LT4 o mocy 330 KM – ta odmiana występowała wyłącznie z manualną skrzynią biegów.
Produkcja Chevroleta Corvette C4 zakończyła się w 1996 roku. Okres ten był bardzo ważny dla rozwoju modelu. Czwarta odsłona Corvette to samochód, którego wcześniejsza generacja pochodzi jeszcze z lat 60., a kolejna miała wprowadzić go w XXI wiek. Dzięki temu Corvette C4 na zawsze pozostanie cenionym klasykiem wśród miłośników i koneserów tego kultowego modelu.