Wystaw

Chevrolet Caprice

Chevrolet Caprice jest klasycznym amerykańskim samochodem początkowo wprowadzonym na rynek w 1965 roku jako luksusowy wariant modelu Impala. Caprice szybko zyskał na popularności, a jego nazwa stała się synonimem komfortu i luksusu w motoryzacji amerykańskiej.

Znaleźliśmy 3 ogłoszeń
Chevrolet Caprice 1966
Chevrolet Caprice - 1966
Zakopane 120 000 KM
85 000 zł
Chevrolet Caprice 1969
Chevrolet Caprice - 1969
Kraków 100 000 KM
Oferta archiwalna
Chevrolet Caprice 1985
Chevrolet Caprice - 1985
Warszawa 85 000 KM
36 900 zł
Reklama
Zamów części samochodowe z rabatem
Chevrolet Caprice - legenda

Pierwsza generacja Caprice'a z lat 1965-1970 była dostępna jako czterodrzwiowy sedan, dwudrzwiowe coupé, a także w nadwoziu kombi. Wnętrze pojazdu charakteryzowało się wysoką jakością wykończenia, z eleganckimi detalami i luksusowymi materiałami. Caprice napędzały duże silniki V8, oferujące mocną i płynną jazdę. W 1966 roku wprowadzono nowy, bardziej luksusowy wariant Caprice Custom Coupe, który miał wyższy poziom wykończenia i dodatkowe wyposażenie.

Klasyczny model Chevrolet Caprice łączył to, co najlepsze w amerykańskiej motoryzacji z dawnych lat

Druga generacja Caprice'a wytwarzana w latach 1971-1976 przyniosła znaczne zmiany w designie. Pojawiły się większe, bardziej aerodynamiczne kształty, większe okna i nowe lampy. Wnętrze zostało jeszcze bardziej ulepszone, z nowymi kształtami i materiałami. Silniki V8 były nadal standardem, a do gamy dostępnych nadwozi dołączył kabriolet.

Kolejna odsłona Caprice'a powstawała w okresie 1977-1990. Wraz z nią przyszła jeszcze większa transformacja. W odpowiedzi na kryzys paliwowy lat 70. Chevrolet zdecydował się na redukcję rozmiarów i masy Caprice. Do gamy silników dołączyły również odmiany sześciocylindrowe. Mimo to samochód nadal oferował dużą ilość miejsca w środku i był wyposażony w luksusowe udogodnienia. Jego linie stały się jednak widocznie stonowane i spokojniejsze.

 

 

Chevrolet Caprice – transformacja luksusowego auta sportowego w stylowego sedana

Czwarty Chevrolet Caprice pochodzi z lat 1991-1996. To era, w której samochód przeszedł zaawansowane zmiany. Wprowadzono zupełnie nowy design, który był bardziej zaokrąglony i nowoczesny. Wnętrze również zostało całkowicie zaktualizowane, z nowym układem deski rozdzielczej i innymi materiałami. Pod maskę w dalszym ciągu trafiały silniki V8. Kolejne generacje modelu stawały się coraz bliższe czasom współczesnym i przekształciły Chevroleta Caprice w eleganckiego sedana.

Wraz z rozwojem modelu Caprice, Chevrolet wprowadzał różne innowacje, takie jak poprawione zawieszenie, ulepszony układ hamulcowy i nowoczesne systemy bezpieczeństwa. Klasyczny Chevrolet Caprice doczekał się również kilku wyjątkowych edycji. W 1991 roku pojawiła się odmiana Caprice Classic Brougham LS, która była szczególnie luksusowym wariantem, oferującym skórzane wnętrze, drewniane wykończenia i wiele innych udogodnień. W 1994 roku wprowadzono Caprice z silnikiem LT1, który oferował znacznie więcej mocy, dzięki czemu Caprice stał się wyjątkowo szybkim sedanem. Ten model jest szczególnie ceniony przez entuzjastów motoryzacji.