Wystaw

MG TF

MG TF to brytyjski samochód sportowy, który miał swoją premierę w 1953 roku, jako następca popularnego modelu MG TD. Produkcja TF, prowadzona przez słynną firmę MG (Morris Garages), trwała do 1955 roku, a samochód jest do dziś uważany za jeden z ostatnich klasycznych roadsterów produkowanych przez MG.

Znaleźliśmy 2 ogłoszeń
MG TF 1954
MG TF - 1954
Poznań 34 760 KM
165 800 zł
MG TF 1250 1954
MG TF 1250 - 1954
Langeskov 59 774 KM
142 000 zł
Reklama
Znajdź idealną oponę
MG TF - legenda

TF przyszedł jako ulepszona wersja swojego poprzednika, ale zachował charakterystyczne dla TD klasyczne opływowe linie karoserii i tradycyjne elementy, takie jak duże, okrągłe reflektory. Niemniej jednak wprowadzono kilka kluczowych zmian. Ponadto karoseria została nieco obniżona, a przednie błotniki były teraz bardziej zintegrowane z linią karoserii.

Klasyczny MG TF – brytyjski roadster z dawnych lat

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów MG TF, który przyciągał uwagę, były jego wewnętrzne elementy. Kokpit był wykończony w luksusowym stylu drewnem i skórą, z centralnie umieszczonymi zegarami. Wszystko to sprawiało, że jazda MG TF była prawdziwym doświadczeniem, łączącym klasyczne piękno z wyjątkowym komfortem.

MG TF, mimo że był produkowany tylko przez dwa lata, zyskał spore uznanie i jest do dziś ceniony przez miłośników samochodów klasycznych. Jego charakterystyczne linie, wyrafinowane wnętrze i wyjątkowe osiągi czynią go ikoną brytyjskiej motoryzacji. Wiele z tych samochodów przetrwało do dzisiaj i jest starannie konserwowane przez kolekcjonerów i miłośników motoryzacji na całym świecie, co świadczy o trwałości i ponadczasowym uroku MG TF.