Wystaw

Rolls-Royce Silver Seraph

Rolls-Royce Silver Seraph to luksusowy samochód produkowany przez brytyjską firmę Rolls-Royce w latach 1998-2002. Model ten zastąpił Silver Spirit, który był w produkcji od 1980 roku, stając się pierwszym nowym modelem Rolls-Royce'a od niemal dwóch dekad.

Znaleźliśmy 2 ogłoszeń
Rolls-Royce Silver Seraph 5.4 V12 1999
Rolls-Royce Silver Seraph 5.4 V12 - 1999
Białystok 58 650 KM
179 900 zł
Rolls-Royce Silver Seraph 5.4 V12 1999
Rolls-Royce Silver Seraph 5.4 V12 - 1999
Białystok 58 650 KM
179 900 zł
Reklama
Zamów części samochodowe z rabatem
Rolls-Royce Silver Seraph - legenda

Silver Seraph został zaprojektowany z myślą o najwyższym komforcie i luksusie. Koncepcja auta była prosta, ale jednocześnie bardzo ambitna – stworzyć najbardziej luksusowy samochód na świecie. Było to zgodne z długą tradycją Rolls-Royce'a w tworzeniu samochodów, które były synonimem luksusu i wyrafinowania.

Rolls-Royce Silver Seraph – ostatni RR XX wieku

Samochód był napędzany silnikiem V12 produkcji BMW o pojemności 5,4 litra. Był to pierwszy Rolls-Royce z silnikiem V12 od czasów modelu Phantom III z lat 30. XX wieku. Silnik ten generował moc 322 koni mechanicznych i był sprzężony z pięciobiegową automatyczną skrzynią biegów, również produkcji BMW.

Design nadwozia Silver Serapha był klasyczny i elegancki, z długą maską silnika, dużą chromowaną atrapą chłodnicy i podwójnymi reflektorami. Wnętrze było równie imponujące, z obszernymi, wyłożonymi skórą siedzeniami, drewnianymi wstawkami na desce rozdzielczej i drzwiach oraz szeregiem luksusowych udogodnień.

Choć Silver Seraph był produkowany tylko przez cztery lata, zyskał reputację jednego z najbardziej luksusowych samochodów swoich czasów. Każdy szczegół, od wykończenia wnętrza po osiągi na drodze był starannie przemyślany i wykonany, co przyczyniło się do legendarnej reputacji tej marki.

Produkcję zakończono w 2002 roku, kiedy to Rolls-Royce został przejęty przez BMW. Niemniej jednak, Silver Seraph pozostaje ikoną luksusu i jest pamiętany jako jeden z najbardziej imponujących samochodów produkowanych przez Rolls-Royce'a. Dzisiaj, ze względu na ograniczoną liczbę wyprodukowanych egzemplarzy bywa poszukiwany przez kolekcjonerów i entuzjastów marki na całym świecie.