Wystaw

Oldsmobile 88

Oldsmobile 88 to kultowy amerykański samochód, którego produkcję rozpoczęto po II wojnie światowej w 1949 roku. Wyprodukowany przez Oldsmobile, oddział General Motors, model 88 zyskał sławę jako jeden z pionierów ery muscle carów i jest często uznawany za jeden z najważniejszych samochodów w historii motoryzacji.

Znaleźliśmy 2 ogłoszeń
Oldsmobile Delta 88 1973
Oldsmobile Delta 88 - 1973
Ostrzeszòw 56 000 KM
30 999 zł
Oldsmobile 88 1952
Oldsmobile 88 - 1952
Świecie 53 000 KM
59 000 zł
Reklama
Znajdź idealną oponę
Oldsmobile 88 - legenda

Innowacyjność modelu 88 polegała na połączeniu lekkiej i zwrotnej karoserii z mocnym silnikiem V8. Ta kombinacja zapewniła mu znakomite osiągi stawiające go ponad wieloma modelami z tamtych czasów, czyniąc z niego ulubieńca zarówno na ulicach, jak i torach wyścigowych.

Oldsmobile 88 – klasyczny model obecny na rynku w różnych wersjach przez 50 lat

Przez lata i kolejne generacje Oldsmobile 88 był dostępny w wielu wersjach nadwozia, w tym jako coupe, sedan, kabriolet i kombi. Bez względu na wersję, każdy model 88 wyróżniał się swoją charakterystyczną stylistyką. Wygląd Oldsmobile 88 ewoluował na przestrzeni lat, od prostych, zaokrąglonych linii wczesnych modeli do bardziej kanciastych i agresywnych form w późniejszych wersjach.

Wnętrze Oldsmobile 88 było wykończone w typowym dla tamtych czasów luksusowym stylu, z dużą ilością przestrzeni, wygodnymi siedzeniami i obszerną deską rozdzielczą z prostym zestawem wskaźników. Wraz z upływem lat model 88 stawał się coraz bardziej nowoczesny. Pojawiały się kolejne ulepszenia, takie jak nowe silniki, poprawione zawieszenie i wyższej jakości wykończenie wnętrza.

Oldsmobile 88 był produkowany przez dziesięć generacji, aż do 1999 roku, kiedy to model został wycofany z produkcji. Mimo to pozostaje kultowym samochodem w historii motoryzacji, pamiętanym za swoje niezwykłe osiągi, innowacyjność i wpływ na kształtowanie ery muscle carów. Cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów i entuzjastów klasycznych samochodów.